150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz gönderim
Geri Dönüşümlü Ürünler
256BIT SSL Sertifikası ile bilgileriniz güvende
Tüm siparişlerinize kredi kartınıza taksit imkanı.
Makaleler » Su Arıtma » Su Arıtma Fiyatları
resimKonu
Su arıtma fiyatlarının çeşitliği, ürünlerinin kalitesinin yanında fiyat/performans oranlarının yüksek olması gibi çeşitli hususlar
 

Su Arıtma Fiyatları:

ge merlin ro su arıtma cihazı made in USASu arıtma fiyatları neden bu kadar çeşitlilik gösteriyor? İnternetten araştırma yapıyorsunuz ve çok çeşitli fiyatlarla karşılaşıyorsunuz ve ister istemez aklınız karışıyor. Herkes bir şeyler söylüyor ama kim doğru kim yalan söylüyor tereddüt içindesiniz. Birisi çıkıyor işte cihazın fabrika çıkış fiyatı bu, nakliyesi şu, ofis masrafları şu kadar, satıcıya verilen prim bu kadar, son tüketiciye ulaşan fiyat da böyle oluyor diyor. Bu yapılan etik bir davranış değil, ticari ahlaka da sığmaz., ciddi firmaların uluslarası anlaşmaları, sözleşmeleri uyması gereken kurallar oluyor. Malzemelerin kalitesi farklılık gösterebiliyor. Bugün bir ferrari marka arabayla şahin marka arabayı karşılaştırıp ikiside araba birinin işçileri daha yüksek alıyor, bayi daha çok kazanıyor diye kıyaslama yapamazsınız. Noname ürünlerde bu kıyaslamayı hiç yapamazsınız, nerden geldiği menşei bile belli olmayan ürünü kiminle kıyaslayacaksınız. Bir internet sitesi açıp 5-10 konteynır mal getirip biz ithalattan direk tüketiciye satıyoruz deyip satabildiği kadar satıp ortadan kaybolmak iş değildir. İzmirde su arıtma cihazı alan birçok tüketici firmamızı arayıp internetten aldığı cihazlarının bozulduğunu aldıkları kişiye ulaşamadıklarını bizden teknik servis talep ettiklerini söylemişlerdir. Su arıtma cihazı montaj gerektiren bir iş olduğu için internetten satışı oldukça zordur. Bu konuda optisu olarak Türkiye'de ilk su arıtma cihazı online satış sitesini hizmete sunduk. Her ilde bir teknik servis hizmeti vermek oldukça maliyetli bir iştir. Biz bunun yerine hazırladığımız montaj kılavuzları ile tüketicinin kendisinin ya da bir su tesisatçısının çok kolay bir şekilde montaj yapabilmesini sağladık. Bu şekilde fiyatlarımızdan montaj masraflarını da kaldırmış olduk. Hizmet politikamız gereği hiçbir zaman için en ucuz ya da en pahalı su arıtma cihazını satışa koymadık. Bizim için önemli olan fiyat yanında kaliteydi ve fiyat/performans oranı yüksek optimum ürünlerin satışını gerçekleştirdik. Ürünlerimizin kalitesi karşılığında müşterilerimizle bir sıkıntı yaşamadık. Garanti kapsamı içerisinde arızalan bir ürün olduğu zaman derhal ücretsiz bir şekilde parça değişimini gerçekleştirdir. Bu yüzden bizden alışveriş yapan müşterilerimiz güven içerisinde kendileri tekrar alışveriş yaptıkları gibi eş dostlarına da bizi tavsiye  etmektedir.

otomatik tandem su yumuşatma cihazıBugün piyasada 20 liradan 5000 liraya fiyatla değişen su arıtma cihazları bulmak mümkün. Burada önemli olan fiyatın düşüklüğü ya da cihazın özellikleri değildir, önemli olan suyun kalitesidir ve sizin neye ihtiyacınız olduğunu bilmenizdir. En yüksek fiyatla satılan ürünün en kaliteli su üreteceği mantığı ne yazıkki bu konuda doğru değildir. Su arıtma cihazının işi su üretmektir.Bu yüzden biz satışa sunacağımız cihazları seçerken ilk öncelikle ürettiği suyun kalitesine bakarız. Sonra malzeme kalitesi ve fiyat uygunluğu da bizim için önemli kriterlerdir. Ürün çeşitliliğimiz özellikle akvaryum tipi su arıtma cihazlarında oldukça fazladır. Her ihtiyaca yönelik uygun su arıtma cihazlarını sunmaya çalışırız. Filtre değişim zamanlarını led bir ekranda gösteren, mikroişlemciye sahip belli periyotlarla filtre temizliği gerçekleştiren, malzeme kalitesi çok yüksek görüntü olarak şık olan cihazlar maliyeti artırıp fiyatı yükselttiği gibi ürettiği su kalitesinde fazlaca bir değişiklik sağlayamadığı sürece konfordan ileri gidememektedir, bu da tüketicinin ihtiyacı doğrultusunda tercihidir. Su arıtma fiyat konusunda araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken öne önemli husus üretilen su kalitesidir. Bugün piyasada bir çok taklit ürünler yer almaktadır. Cihaz filtrelerinde bile bir çok taklit ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler tıpatıp benzemekle birlikte su kalitesi açısından aynı değerleri maalesef sağlayamamaktadır. Detoks (detox), infrared, alkali, mineral gibi piyasada birçok farklı markada filtreler çeşitli fiyatlara satılmaktadır. Taklit olan ürünler etikletlerinde hiçbir değeri sağlayamamaktadır. Çoğu alkali ya da mineral filtre olarak adlandırılan filtrelerin PH değerlerinde ancak 0,1 değişim sağlayabildikleri ölçülmüştür. Bu bakımdan fiyat cazibesine kapılıp yanlış tercih yapmamak gerekir. 

Su arıtma cihazı seçerken mutlaka uzman bir firmadan destek almalısınız. Bugün su arıtma cihazları Koçtaş, Metro, Tekzen gibi yapı marketlerinde, gittigidiyor, sanalpazar, sahibinden, hepsiburada gibi internet alışveriş merkezlerinde de satılmaktadır. Teknik bilgi olarak yeteri seviyede bilgi alamıyorsanız yanlış yönlendirmelerle karşılaşacağınız aşikardır. Yapı marketlerin birinde cihazlarla ilgilenen satış görevlisi bu işin eğitimini aldığını söylediği halde cihazların 50Bar basınç altında bile rahatlıkla çalışabileceği gibi yanlış bir bilgi sunabilmektedir. Bunun gibi birçok kişi veya firma piyasada bu işin inceliklerini bilmeden satış yapmaktadır. Su arıtma işi alıp satmak gibi basit bir ticaret işi gibi görülse de uzmanlık gerektiren bir iştir ve tüketicinin ihtiyaç duyacağı kaliteli suyu üretebilen cihazların sunulmasını gerektirir.

Saygılar

A.Murat KAHRAMAN

Çevre Yüksek Mühendisi

Yorumlar
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Optimum Alışveriş Tüm hakları saklıdır.

Powered By MarkaClick Digital

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır