100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz gönderim
Satın aldığınız ürünlerde koşulsuz iade hakkı
256BIT SSL Sertifikası ile bilgileriniz güvende
Tüm siparişlerinizi kredi kartınıza 6 taksit ile ödeyin.
Mesafeli Satış Sözleşmesi

1)Satıcı Firma: Optimum Alışveriş Abdullah Murat Kahraman Bundan sonra kısaca Optimum olarak adlandırılacaktır.

 

2)Müşteri: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.optisu.net internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.

3)KONU: İşbu sözleşmenin konusu, optimum’un, müşteriye www.optisu.net üzerinden satışını yaptığı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

optimum’nun web sitesi olan www.optisu.net adresini ziyaret eden, kullanan, kaynak gösteren, sipariş veren, hizmet ve ürünlerini kullananlar sözleşmeyi karşılıklı okumuş ve imza altına alınmış sayılacaktır. Optimum, bu sözleşmenin duyurusunu, öncelikle www.optisu.net adresinde yer alan web sitesinden kullanıcılarına duyurur. Optimum, sözleşmede meydana gelecek değişiklikleri yine aynı şekilde web sitesinde yayınlar ve bu yayın, kullanıcının kendisine yapılmış tebligat yerine geçer. Sözleşme ile ilgili değişiklikleri takip etme sorumluluğu kullanıcıya aittir.

 

4)Siparişin Alınması : Müşteri tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.optisu.net sitesi üzerinden verecektir. İnternet sitemizi gezerek ürünlerinizi seçebilir, detay sayfalarında inceleyebilir, daha sonra “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak, size uygun olan ödeme ve teslim şartlarını da işaretleyip, adres bilgilerini de tam ve açık bir şekilde doldurduktan sonra formu bize yollayabilirsiniz. Havale ya da EFT ile yapılan ödemelerde ödeme bildirim formunu siparişinizi müteakip 3 iş günü içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Bu süre içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödeme bildirim formunun gönderilmemesinden dolayı kaynaklanan gecikmeler için Optimum sorumlu değildir. Eğer internet değil de telefon aracılığıyla sipariş vermek isterseniz web sayfamızda belirtilen telefonlarımızdan müşteri temsilcilerimizi arayıp siparişinizi verebilir ödeme ve teslimat şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Sipariş esnasında girilen bilgiler Optimum tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.

 

5)Ödeme İşlemleri: Ödeme işlemleri Optimum’un aşağıda yazılan, Garanti Bankası Özkanlar şubesindeki hesabına “Banka Havalesi”, EFT yolu ile ya da alışveriş sitemiz üzerinden kredi kartı ile yapılmalıdır. Optimum ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Optimum, Müşterinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür. İnternet üzerinden gerçekleşecek havale işlemlerinde müşterinin, banka hesap numaralarının Optimum’a ait olduğunu kontrol etmesi zorunludur. Yanlış hesaba gönderilen havalelerden Optimum sorumlu tutulamaz.

Banka Hesap Numaraları:

Hesap Sahibi: Abdullah Murat KAHRAMAN

GARANTİ BANKASI ÖZKANLAR ŞUBESİ IBAN No: TR89 0006 2000 7540 0006 6176 36

Posta Çeki PTT Bayraklı Şubesi: 10961443

 

6)Ürünlerin Temin Edilmesi: Optimum internet sitesi üzerinden kendisine verilen tüm siparişleri en geç 3 iş günü içerisinde temin etmekle yükümlüdür. Herhangi bir sebeple Müşterinin verdiği sipariş ürünlerinin temin edilememesi durumunda, bu durum Müşteri’ye bildirilecek ve Müşterinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın sipariş sürecini takip eden en geç 7 gün içerisinde Müşteri’ye iade edilecektir.

 

7)Ürünlerin Sevkiyatı: Müşteri 7 gün 24 saat Optimum internet sitesi üzerinden sipariş verebilir. Gün içerisinde saat 16.00’ya kadar verilen siparişler aynı gün, saat 16.00’dan sonra verilen siparişler ertesi gün için işleme alınır. Resmi tatil ve dini bayramlarda verilen siparişler tatil bitimi ilk iş günü işleme alınır. Cumartesi 12.00’dan sonra ve Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır. Müşteri siparişinin işleme alınacağı gün saat 15.30’a kadar siparişini iptal etme hakkına sahiptir. İptal işlemleri muhakkak telefon ve mail yoluyla Optimum'a bildirilmelidir. Ürünlerin sevkiyatı işleme alınma tarihinden itibaren en geç 3 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile yapılacaktır. Yurtiçi Kargo taşımacılık süresi bölge uzaklıklarına göre değişmekte olup tüm Türkiye için 1-3 gün arasındadır. Ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalardan kaynaklanan gecikmelerden Optimum sorumlu değildir. Gerek görmesi durumunda Optimum ürün sevkiyatını kendi personeline yaptırabilir. Ürünlerin sevkiyatının aksamaması için adreslerin tam ve açık bir şekilde belirtilmesi zorunludur.

 

8)Sevkiyatların Ücretlendirilmesi: 150 Ytl ve üzeri alışverişlerde kargo bedelini Optimum karşılar. Optimum ürün sevkiyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak bu internet sitesi üzerinde mutlaka Müşterinin bilgilenebileceği şekilde uygulanacaktır. Anlaşmalı olunan kargo firması haricinde başka bir firma tarafından teslim edilmesi istenen siparişlerin kargo bedelleri müşteri tarafından karşılanır. Müşterinin bu yönde bir talebi olması halinde, bu talebini yazılı olarak (sipariş işleminde istediği kargo firmasını seçerek) Optimum'a ulaştırması gerekir.

 

9)Garanti, Arıza ve İade İşlemleri : Optimum, satışını yaptığı tüm ürünlerin varsa garanti belgelerini Müşteriye ulaştırmakla yükümlüdür. Satışını yapmış olduğumuz tüm ürünler minimum 2 Yıl Garantili olup filtre, membran, lamba, fittings gibi malzemeler garanti kapsamı dışındadır. Müşteri ürünün kullanım kılavuzundaki kullanım şartlarına uymakla yükümlüdür, kullanım hatalarından doğan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Garanti süresi içerisinde ürünü arızalanan Müşteri öncelikle ürün yetkili ithalatçısından veya imalatçısından yapması gereken işlemler konusunda bilgi alacaktır. İthalatçı veya imalatçı eğer ürünün Optimum aracılığı ile kendilerine ulaştırılmasını talep ederse, Müşteri tüm garanti sorumluluklarını yerine getirerek ürünü Optimum’a ulaştıracaktır. İthalatçı veya imalatçı firmanın iade alınması için onay verdiği tüm ürünler Optimum tarafından iade alınacak, yerine yeni ürün Müşteri’ye gönderilecek veya ürün bedeli iade edilecektir. İthalatçı veya imalatçı firma tarafından ürünün onarılmasına karar verilmesi durumunda onarılan ürün Optimum tarafından Müşteri’ye sevk edilecektir. İlk 15 gün içerisinde arızalanan ürünün kargo bedeli Optimum tarafından karşılanır. Bunun dışında tüm iade ve sevk işlemlerinde sevkiyat, sigorta, vergi, banka komisyonu v.b. gibi masraflar Müşteri’ye aittir.

 

10)Diğer Sözleşme Maddeleri :

a- 18 yaşının altındaki kişilere www.optisu.net sitesi üzerinden satış yapılmamaktadır. Müşteri bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple Optimum’u yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir.

b- Tüketici aldığı ürünü fatura tarihini takiben 7 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Müşterinin ürün alımından cayması halinde tüm sevkiyat, sigorta ve banka komisyonlarını ve satıştan dolayı meydana gelen tüm zararları Optimum’a tazmin etmesi gerekmektedir. Tüm iade işlemlerinde ürünü orijinal amabalajında ve faturası ile birlikte yollamak mecburidir, aksi takdirde iade kabul edilmez.

c- Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir ya da ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

11)YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Optimum’un veya Müşteri'nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda Müşteri işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

Sözleşmenin Uygulanması: Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

 

Sözleşmenin Başlaması: Bu sözleşme, Müşterinin www.optisu.net internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.

 

Optimum Alışveriş Tüm hakları saklıdır.

Powered By MarkaClick Digital

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır