150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz gönderim
Geri Dönüşümlü Ürünler
256BIT SSL Sertifikası ile bilgileriniz güvende
Tüm siparişlerinize kredi kartınıza taksit imkanı.
Makaleler » Alkali İyonize Su » Alkali Suyun Faydaları - Alkali suyun faydaları nelerdir?
resimKonu
Alkali su tüketerek alkali suyun faydalarından istifade edebilirsiniz. Alkali iyonize suların molekül yapıları normal sulara göre 3 kat daha küçük olup hücrelere çok daha kolay bir şekilde absorbe olabilirler. Alkali iyonize su içerisindeki negatif elektr
 

Alkali suyun faydaları aynı zamanda bu su iyonize ise saymakla bitmez. Normal suyun bile hayatımızı devam ettirebilmek için gerekliliğin yanında vücudumuz için birçok faydası mevcuttur.

Suyun faydalarını artırabilmek için içtiğimiz vakitler ve miktarları çok önemlidir. Güne başlarken aç karnına su içmek çok önemlidir. Gece boyunca vücudumuzdaki organlar dinlenirken toksik atıklar ve serbest radikaller vücudumuzda açığa çıkar. Bunları sistemimizden hızla uzaklaştırabilmek için aç karnına sabah uyanır uyanmaz tabiri caizse metabolizmamız çalışmaya başlamadan içeceğimiz iki bardak su toksinleri vücuttan uzaklaştırmak için çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda gece yatmadan önce içeceğimiz bir-iki bardak su da vucüttaki toksinleri dışarı atmak için metabolizmamızın hazırlık yapmasına yardımcı olacaktır. Yatmadan önce içeceğimiz bir iki bardak su vucüdumuzun sıvı oranını artıracağı için kalp krizi ve felç geçirme riskini de önemli ölçüde düşürecektir. Bu bakımdan güne başlarken ve gün sonunda yatmadan önce muhakkak su tüketme alışkanlığı kazanmamız sağlığımız için oldukça faydalı olacaktır. Sadece bu küçük alışkanlık cildimizin güzelleşmesine, toksinlerin vücuttan kolaylıkla atılımına, bağışıklık sistemimizin güçlenerek hasatalıklara karşı direnç kazanmamıza yardımcı olacaktır. Yalnız sabahları uyanır uyanmaz su içtikten sonra 30-45 dakika boyunca hiçbirşey yememeye dikkat edilmelidir. Bu şekilde serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılması daha kolay gerçekleşmektedir. Bu uygulamayı öğünlerden önce yemek yemeden en az 30-45 dakika önce bir iki bardak su tüketmeyi alışkanlık haline getirmek sindirim sistemini rahatlatacağı gibi yiyeceklerdeki zararlı etkenlerin de çabucak ayrıştırılmasını sağlayacaktır.

Spor yapmadan önce ve spor yaparken su tüketmenin son derece büyük faydası vardır. Özellikle sporcular için alkali iyonize su tüketmek vazgeçilmez olmalıdır. Nedenine gelince hayatımızı devam ettirebilmemiz için gerekli olan oksijen yani nefes alışımızla vücuda almış olduğumuz havadaki oksijenin %2'si aktif oksijen haline dönüşmektedir. Aktif oksijen son derece zararlı olup vücudumuzdaki hücrelerden elektron çalarak hücre yapısını bozabilme kaabiliyetine sahiptir, ve zayıf olan organlara hücum ederek hastalıklı hücreler oluştururlar. Sporcularda ise egzersiz yaparken soluduğu havanın %20'si gibi oldukça yüksek bir değerde aktif oksijene dönüşüm olmaktadır. Sporcular dengeli beslenme ile bu aktif oksijenin zararlarını elimine edebilmektedir. Bir sporcunun vücudundaki aktif oksijene karşı savaşacak antioksidanlar normal insanlara göre çok daha fazladır. Alkali iyonize suda ise ekstra çok fazla miktarda aktif oksijenleri ve diğer serbest radikalleri nötralize edebilecek bol miktarda negatif elektron ve hidrojen iyonları mevcuttur. Bunlar bir asker gibi vücutta serseri mayın şeklinde dolaşan zararlı toksinleri etkisiz hale getirirler. Bir sporcunun enerji veren içeceklerden çok daha fazla alkali iyonize suya ihtiyacı vardır ve bunun faydasını muhakkak görür.

Banyo yapmadan yarım saat önce içilen su tansiyonu düzenleyerek banyo esnasında toksinlerin vücuttan atılımını kolaylaştıracaktır. Ayrıca banyo yaptıktan sonra içilen su da kaybedilen sıvı miktarını dengeleyecektir. Bu bakımdan duş almadan önce ve sonra muhakkak alkali su tüketilmesi tavsiye edilir. 

Alkali iyonize su emziren annelerde süt üretimini ve kalitesini artırır. Hamilelerde ise bebeğin içerisinde bulunduğu amnio sıvısı her 3 saatte bir yenileneceği için bu dönemde su tüketimi çok önemlidir. Doktorlarda hamilelik döneminde bol su tüketilmesini tavsiye etmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin cinsel birleşmeden önce içecekleri alkali iyonize su xy kromozomlu spermlerin yaşama şansını daha fazla artıracağı için yumurtayı dölleyen spermin y kromozomlu olma olasılığı arttırdığından erkek bebek olma olasılığını artırdığı söylenilmektedir. Erkek bebek isteyen çiftler için alkali su içmenin olasılığı artıracağını söyleyebiliriz. 

Alkol asidik özelliktedir, aşırı alkol tüketimi vücudun ph dengesini altüst ettiğinden dolayı son derece tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Alkol tüketmeden önce alınan alkali iyonize su vücudun Ph seviyesini korumasına yardımcı olur. Aşırı alkol tüketiminden sonra sabah korkunç bir başağrısı ile uyandığınız vakit ph değeri yüksek birkaç bardak alkali iyonize su tüketmeniz başağrılarınızın hafiflemesine ve kendinizi çok daha çabuk bir şekilde toparlamanıza yardımcı olacaktır. Akşamdan kalma sendormunu bu şekilde çok daha hızlı olarak atlatabilirsiniz, tabiki tavsiyemiz hiçbir zaman akşamdan kalacak kadar alkol tüketmemeniz şeklindedir.

Alkali iyonize su içerisindeki çözünmüş oksijen normal sulara göre 2-3 kat daha fazladır. Alkali suyun mikro moleküler yapısı vücutta mükemmel bir şekilde hidratasyon sağlayarak hücrelerin su ihtiyacını giderir. Alkali su cildin anti-aging etkisiyle cidi güzelleştirerek gençleştirir. Alkali su vücutta dengeyi sağlar, zayıflamak isteyenler için kilo vermelerine yardımcı olur. Alkali su içerisindeki iyonik kalsiyum yağların yakılmasını kolaylaştırır. 

Alkali iyonize su içmek günden güne bağışıklık sistemini güçlendirir. Çünkü alkali iyonize su içerisinde bol miktarda negatif elektron ve hidrojen iyonları mevcuttur. Hidrojen bilinen en mükemmel antioksidan maddedir. Yiyeceklerde ve içeceklerde mevcut olan antioksidan maddeler fazlaca alındığında vücuda zararları olabilmektedir. Elektronlarını verdikten sonra kendileri de serbest radikal haline dönüşebilmektedir. Oysaki hidrojenin böyle bir durumu söz konusu değildir. Hidrojen serbest radikalleri nötralize ederek vücuttan uzaklaştırır ve kendisi serbest radikal hale dönüşmez. Su içerisindeki iyonize haldeki bol miktardaki hidrojen iyonu sağlığımız için son derece yararlıdır. Alkali iyonize suyun etki etmediği organ yoktur. Birçok rahatsızlığın temelinde serbest radikallerin hücre yapımızı bozması yatar. Alkali iyonize su bu serbest radikallerle savaşacak bol miktarda savaşçıya sahiptir. Kanser, astım, hipertansiyon, diyabet, kabızlık alerji gibi rahatsızlıkların tedavilerinde alkali iyonize suyun antioksidan özelliği kullanılmaktadır. Bu suyu tüketerek bu tip rahatsızlıklara karşı önlem alınabileceği gibi hasatalıkların tedavisine olumlu katkılarda bulunabilmektedir. 

Özetleyecek olursak,

Alkali suyun faydaları

 • Vücudumuzun asit-alkali dengesini korumasına yardımcı olur
 • Zayıflamak isteyenler için sağlıklı bir şekilde kilo veriminine yardımcı olur.
 • Vücuttaki serbest radikal ve toksinleri uzaklaştırır
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Kanser, astım, hipertansiyon, kabızlık, diyabet, alerji  gibi rahatsızlıkların tedavilerine yardımcı olur
 • Aşırı alkol tüketiminin olumsuz etkilerini giderir.
 • Hücrelerimizin suya doygun halde kalmalarına yardımcı olur
 • Mükemmel bir antioksidandır
 • Cildin tazelenmesine, güzelleşmesine ve nemlenmesine yardımcı olur
 • Anti-aging etkisi yaratır
 • Alkali su içerisindeki çözünmüş oksijen normal sulara göre 2-3 kat fazladır
 • Sporcular için aktif oksijenin olumsuz tesirini yok eder

 

 

 

Yorumlar
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Optimum Alışveriş Tüm hakları saklıdır.

Powered By MarkaClick Digital

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır