150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz gönderim
Geri Dönüşümlü Ürünler
256BIT SSL Sertifikası ile bilgileriniz güvende
Tüm siparişlerinize kredi kartınıza taksit imkanı.
Makaleler » Su Arıtma » Arıtma cihazları fiyatları
resimKonu
 

Arıtma cihazları fiyatları

Arıtma cihazları fiyatları ürünün özelliklerine, kalitesine, kullanılan arıtma tekniğine, montaj, garanti gibi faktörlere göre değişir. Günümüzde mikroişlemcili her şeyi bilgisayar kontrolünde gerçekleştiren, sürekli su kalitesi hakkında bilgi veren cihazlar geliştirilmiştir. Bu cihazlar normal klasik sistemlere göre çok daha pahalıdır. Kaçak alarm zili ve su kaçağı olduğu zaman sistemin su akışını kesen cihazlar mevcuttur. Mikroişlemci su kalitesini tesbit ederek belli periyotlarla reverse osmosis membranın temizlenmesini sağlar. Bütün bunlar arıtma cihazlarının fiyatlarına etki yapar. 

Önemli olan artıma cihazının fiyatı değildir, çok pahalı bir ürün çok kaliteli olacağı anlamına gelmez. Buradaki en önemli husus cihazın kalitesi değil suyun kalitesidir. Aynı kalitedeki suyu daha uygun fiyatlı bir cihazla karşılayabiliyorsanız ve uzun vadede işletme maliyetleri de uygun oluyorsa ozaman neden pahalı bir cihazı tercih edesiniz. Genelde arıtma cihazı satın alınırken komşuda gördüm bende alayım tarzında olmaktadır. Oysa ki komşunuzun tesbitiyle sizinki farklı olabilir, bu yüzden böyle bir konuda araştırma yapmak gerekir. 

İnsanların çoğunluğu kireçli sulardan dolayı şikayetçi olmaktadır bu da ister istemez arıtma cihazları fiyatlarına tesir etmektedir. Kireçli suların sağlık açısından bir zararı olmadığı gibi olumlu tarafları da vardır. Yapılan araştırmalar sert su içilen bölgelerdeki insanların kalp krizi geçirme riskinin çok daha düşük olduğu saptanmıştır. Bunun nedeninin sert su içerisindeki magnezyum, kalsiyum gibi mineraller olduğu tesbit edilmiştir. Eğer suda başka kirletici parametreler yoksa basit bir filtrasyon sistemi ile çok kaliteli bir su elde edilebilir, varsın çaydanlığınızda kireç oluşsun bu önemli değil. Bazı bilinçsiz satıcılar sudaki kirecin böbrek taşı oluşturduğuna dair halka yanlış bilgiler sunmaktadır. Nasıl çaydanlıkta kireç oluşuyorsa organlarınızda özellikle de böbreklerinizde taş oluşuyor deyip mantığa uygun bir şekilde kandırma yoluna gitmektedir. Böyle bir şey söz konusu değildir. yapılan araştırmalarda böbreklerde ya da diğer organlarda oluşan taşların sert su içimi ile bir alakasının varlığı tesbit edilememiştir. Bunlar uydurmaca safsata sözlerdir. Sert su tüketimi su lezzeti açısından olumsuz bir durum oluşturabilir ancak sağlık açısından olumsuz bir durum oluşturmayacağı gibi olumlu yanları da çeşitli makalelerde dile getirilmiştir. Vücuda faydalı olan mineralleri barındıran suları tüketmek her zaman için daha faydalıdır. Yanlış  bir arıtma cihazının seçimi hem sağlığımızı etkileyebileceği gibi hem de arıtma cihazlarının fiyatını etkileyecektir.

Yorumlar
Yorum ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Optimum Alışveriş Tüm hakları saklıdır.

Powered By MarkaClick Digital

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır