100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz gönderim
Satın aldığınız ürünlerde koşulsuz iade hakkı
256BIT SSL Sertifikası ile bilgileriniz güvende
Tüm siparişlerinizi kredi kartınıza 6 taksit ile ödeyin.
Sıkça Sorulan Sorular
Optimum nedir ... ?

Yapılan işlerde ya da fiziksel veya kimyasal bir maddenin diğerlerine göre maliyet olarak minimum fayda-yarar (verim) olarak maksimum düzeyde olması durumuna optimum denir. Mühendislik problemlerinde optimum sonucu bulmak için yapılan çalışmalara optimizasyon adı verilir.

 

Su nedir ... ?

Su hepimizin bildiği gibi 2 molekül hidrojen ve 1 molekül oksijen atomundan oluşan hayatın yapı taşı diye adlandırabileceğimiz bir maddedir. Su, kendisini oluşturan su molekülünün belirgin iki kutupluluğu ve onun diğer moleküllerle hidrojen bağları oluşturma eğilimi sebebiyle evrensel ve mükemmel bir solventtir.

 

Bitkiler ve hayvanlar olmak üzere, canlı varlıkların çok büyük bir yüzdesi suda bulunmaktadır. Yeryüzündeki hayatın tamamının sudan geldiği düşünülmektedir. Canlı organizmaların vücutlarının büyük bir kısmı sudan meydana gelmektedir. Tüm organik oluşumların % 70- 90 ‘ı sudur.

 

ORP nedir … ?

Oxidation - Reduction - Potential(ORP), sudaki oksijenin artması veya azalması olasılığıdır. Bu reaksiyon Redox olarak da tanımlanır. ORP miliVolt olarak ölçülür. Musluk suyu bBir ORP ( oksidasyon potansiyeli) ölçer ile ölçüme tabi tutulduğunda, onun redox potansiyeli yaklaşık +400 den +500 m V e kadardır. Biocera su ise yüzey gerilimi azaltılmış (reduced) olup yaklaşık -50 den -450 mV'a kadar olan bir negatif redox potansiyeline sahiptir. Bu da, onun aktif oksijenden elektron çalmak için gönderilmek üzere hazır durumda bekleyen büyük kütleli elektronları olduğu anlamına gelmektedir.

 

Alkali-İyonize Su nedir … ?

Su içerisindeki hidrojen ve hidrosit iyonlarının miktarı asidite ve alkaliniteyi tayin eder. PH’ı 7’den düşük olan sular asidik, 7 olan nötr, 7’den yukarı olan sular da alkalidir. Yapılan araştırmalar sonucunda vücudumuzun PH’ı 7.4 civarında olup PH’ı 7.4 ile 8.0 (hafif alkali su) arası suları tüketmenin sağlık açısından son derece yararlı olduğu bir çok bilimsel makalede konu olmuştur. Diğer aralıktaki sular kesinlikle tercih edilmemelidir. İyonizasyon kompleks haldeki iyonların suda çözünmesidir. İyonize haldeki mineraller vücuda kolay alınır ve normalden daha etkin bir hale gelirler. Alkali-iyonize suyun sağlık üzerine etkileri küçük moleküllü yapısından ve içerdiği mineralleri daha etkin hale getirmesinden kaynaklanmaktadır.

 

İdeal olarak insan vücudunun alkali olması gereklidir. Ancak yediğimiz yiyecekler ile aşırı asidik hale gelmektedir. Örneğin kanser hastalarının vücutlarında fazla miktarda amonyak bulunur. Hastalıklara sebebiyet veren mikrop ve virüslerin en çok tercih ettikleri ortam asidik ortamdır. Ortamın pH’ının yükseltilerek Alkali hale getirilmesi ile mikrop ve virüslerin yaşayamayacağı ortam yaratılarak, hastalıkların önüne geçilebilir. Kanser hücrelerinde hemen hemen hiç hidrojen bulunmaz, vücuda bol miktarda elektron alınarak kansere karşı dayanıklılığını artırmak mümkündür. Hidrojen, vücudun ihtiyacı olan en önemli besindir. Hücrelerinize yeteri kadar su götürerek, sıhhatli hale getirebilir; yapıcı metabolizmayı daha iyi çalıştırabilirsiniz. Normal suyun yarısı kadar molekül hacmine sahip olan aktive su ile hücrelerinize fazla miktarda su ve besini taşıyabilirsiniz.

 

Antioksidan nedir ... ?

Vücut hücreleri tarafından üretildiği gibi, gıdalarla da alınan bir grup kimyasal maddedir. Gıdalarla alınan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir.

 

Antioksidanlar nasıl etki ederler ... ?

Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşmasına neden olur. Normalde vücudumuza aldığımız oksijenin %2’si aktif hale gelmektedir, spor yapıldığında ise bu oran %8’lere kadar çıkmaktadır. Sporcuların iyi bir diyetle beslenmesi gerektiğinin en önemli nedeni budur. Demirin paslanması ve balığın sudan çıktıktan sonra ölmesi, oksijenin zararlı etkilerine örnektir. Vücudumuzda bulunan antioksidanlar, serbest radikallere karşı etki göstererek bunların zarar vermesini önler.

 

Yaşayan su (Biosu) ne demektir … ?

İnsanlar, hayvanlar, bitkiler ve diğer canlı formlar için sağlıklı bir hayatı muhafaza etmenin en önemli unsuru vücut içerisinde bulunan sudur. Bu su “ Yaşayan su ya da Organik su” olarak adlandırılmaktadır. Bu organik su normal olarak günlük hayatımızda kullandığımız sudan tamamıyla farklıdır. Bu su, sağlıklı bir durumun doğal olarak muhafaza edilmesine yardımcı olmada aşırı derecede önemli bir rol oynamaktadır. Organik suyun, yaşam formunun yaratılmasından itibaren, sınırsız sayıdaki sağlıklı durumun ölçülemez miktarlarını bünyesinde barındırmakta olduğuna ve bu bilgileri daha sonra çeşitli hayati organlara aktardığına inanılmaktadır.

 

Biocera Su, bu organik suya oldukça benzer özelliklere sahip bulunmaktadır. Bunun kimyasal açıklaması, Biocera Suyun aynı zamanda, yaşam formlarını aktive etmek üzere Biocera Suyu hafızaya veren Alphatocoferrol (E Vitamini) ve Ubikinon enziminden etkilenen sonsuz miktarda Ferrousferric chloride’i bünyesinde barındırmasıdır.

 

Su iyonize edici cihaz nedir … ?

Su iyonize edici cihazların keşfi Japonya’da 1960’lı yıllara dayanmaktadır. İyonizer ünitesi -SU İYONİZE EDİCİ CİHAZLAR- içerisindeki su, öncelikle aktif kömür ile filtre edilir. Sonrasında, filtre edilmiş olan su , elektroliz işleminin gerçekleştiği yer olan ikinci elektroliz odacığına geçer.

 

Katyonlarla , pozitif iyonlar katodik su ( yüzey gerilimi azaltılmış su ) meydana getirmek için negatif elektrodlu kürecikler üzerinde toplanırlar.

 

Anyonlarla , negatif yüklü iyonlar, anodik su ( oksidize su ) yapmak için pozitif elektrodlu kürecikler üzerinde toplanırlar.

 

  

 

Elektroliz boyunca, yüzey gerilimi azaltılmış su ,sadece fazla miktarda elektron (e-) kazanmakla kalmamakla birlikte, H2O demetinin ebat olarak demet başına yaklaşık 10-13 molekülden, demet başına 5-6 molekül seviyesine düşmüş olarak görülür. Musluktan yüzey gerilimi azaltılmış su gelmekte, ve evyenin içine giden ayrı bir hortumdan da oksidize su gelmektedir.

 

Biocera su iyileştirme sistemi ile su iyonize edici cihazlar arasında ne fark vardır … ?

Biocera su iyileştirme sistemi içerisinde yer alan biocera seramik kürecikler tamamen doğadan elde edilen minerallerden üretilmiştir. Çok özel bölgelerdeki yeraltında yüzyıllar süren bir süreçten geçerek meydana gelen suyun benzer özellikleri bir nevi doğadaki olayın hızlandırılmış takliti yapılarak biocera seramiklerle temas eden normal suya kazandırılmıştır. Biocera su iyileştirme sistemi bakım ve enerji masraf gerektirmez. Su iyonize edici cihazlarla kıyaslandığında su üzerindeki etkisini daha uzun süre korur. Örneğin su iyonize edici cihazlardan aldığınız suyu buzdolabına koyduğunuzda etkisini yitirirken Biocera su iyilştirme sistemlerinden aldığınız suyu buzdolabına koyabilirsiniz etkisini 1 güne kadar muhafaza eder. Su iyonize edici cihazlar elektrikle çalışır, yapay bir prosestir asidik ve alkali olmak üzere 2 farklı su üretir. Filtreleme sistemleri oldukça pahalıdır ve bakım gerektirirler. Buna karşın su iyonize edici cihazlarda PH seviyeleri kademeli olarak ayarlanabilirken Biocera suiyileştirme sistmlerinde PH seviyeleri ayarlanamaz, suyun PH seviyesi artmakla birlikte derecesi mineral kompozisyonuna bağlıdır.

 

Biocera su iyileştirme sistemi nasıl keşfedilmiştir … ?

Güney Koreli ve Japon bilim adamları dünyada insanların 100 yaşının üzerinde hastalanmadan yaşadığı 5 ayrı bölgede (Pakistan Himalayalar’da ki Hunza dağı bölgesi, Ekvator'daki Vilcamba, Rusya'daki Gürcistan, Moğolistan ve Peru da bulunan özel yerler) yaptıkları incelemede hepsinin ortak bir özelliğe sahip olduklarının farkına varmışlardır. Bu ortak özellik içtikleri doğal olarak çıkan aktive edilmiş sudur. Bu sular bizim içtiğimiz doğal sulardan biraz farklıdır. Hücrelere nüfuzu 3 kat daha hızlı olan bu suların kaynama ve donma noktaları, viskoziteleri ve yüzey gerilim katsayıları normal sudan farklıdır. Bilim adamları yaptıkları çalışmalarda o bölgelerdeki suyun özelliklerini yeraltından geçerken o bölgelere has minerallerle temas sonucu kazandığının farkına varmışlardır. Uzun araştırmalardan sonra bu mineraller nano teknolojiyle çeşitli oranlarda birleştirilerek uzun yıllar etkisini kaybetmeyen, yapısını bozmayan son derece dayanıklı seramik kürecikler üretilmiştir. Bu seramik kürecikler su iyileştirme sistemlerinde kullanıldığı gibi minerallerin negatif iyon yayma, kızılötesi ışın yayma, çözünmüş oksijeni artırma, antibakteriyel gibi özellikleri çok çeşitli alanlarda da kullanma şansını doğurmuştur.

 

Biocera Su İyileştirme Sisteminin Sağlık Üzerine Etkileri Nelerdir … ?

Bağışıklık Sistemi: Sürekli antioksidan su içmek vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı korur. 

 

Kanser: Serbest radikaller, toksik maddeler, kanserojen maddeler ve aktif oksijen sürekli hücrelerimizden elektron çalarak hücre yapımızı bozmaya çalışırlar. Antioksidan su bu maddeleri etkisiz hale getirerek hücrelerimizi korur.

 

Kabızlık: Sindirim sistemini düzenleyen antioksidan su dışkının iyice çözünmesini sağlayarak hastayı kabızlıktan kurtarır. Güney Kore ve Japonya’da kronik kabızlık rahatsızlığı olan hastaların 1-2 hafta antioksidan su içerek hastalıklarından iyileştikleri rapor edilmiştir.

 

Yaşlanma: Her gün aktif oksijen ve toksik maddelerin saldırısına maruz kalan hücrelerimiz kendini yenileyemeyerek yaşlanma prosesinin hızla ilerlemesine neden olmaktadır. Düzenli olarak antioksidan su içmek hücrelere saldırıları durdurarak yaşlanma prosesini doğal yolla ve kalıcı olarak geciktirir. Himalayalardaki Hunza bögesinde yaşayan yaşlıların ciltlerinin pürüzsüz olmasının sebebi içtikleri doğal antioksidan sudur.

 

Yüksek kan basıncı: 2-3 ay süresince her gün düzenli olarak antioksidan su tüketmek kan basıncını yavaş yavaş dengeye getirir.

 

Kolesterol: Antioksidan su kandaki kolesterolü çözen oldukça etkili bir çözücüdür.

 

Alerji: Her alerji vakasında antioksidan mineral eksikliği vardır. İyonik kalsiyum ihtiva eden antioksidan su içmek alerjik hastalıkları engeller.

 

Astım: Güney Kore ve Japonya’da düzenli olarak antioksidan su içen astım hastalarının 9 ay gibi kısa bir sürede bu amansız hastalıktan tamamen iyileştikleri rapor edilmiştir. 

 

Kemik Erimesi: İyonik kalsiyum ihtiva eden antioksidan su kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyumu hızla sağlayarak kemik erimesini durdurur.

 

Şeker Hastaları: Antioksidan su kan ve idrardaki şeker miktarını düşürür, yaraların çabuk iyileşmesini sağlar, vücutta oluşan şişlik ve ağrıları ortadan kaldırır.

 

Obezite: Vücudumuzda alınan gıdaların yakılması durumu yine vücudumuzda bulunan vitamin ve minerallerin miktarına bağlıdır. Antioksidan suyun ihtiva ettiği iyonik kalsiyum sayesinde yiyeceklerin yakılma işlemleri kolaylaşır.

 

Sindirim sistemi problemleri: Antioksidan suyun midedeki esas etkisi salgılamayı nötrleştirmesi ve mide fonksiyonlarını güçlendirmesinden ileri gelmektedir. Antioksidan suyun midedeki gastrik salgıların pH dengesini sağlayarak Hipoklorhidra (gastrik suyu fazlalığı) ve Aklorhidra (gastrik suyu azlığı) hastalarının problemlerini çözdüğü kanıtlanmıştır.

 

Biocera su iyileştirme sistemi suyu nasıl antioksidan etkili yapıyor ... ?

Seramiklerden yayılan far-infrared ışınlar ve yoğn miktarda üretiln negatif elektronlar su moleküllerini parçalayarak H ve OH iyonlarına ayrıştırır. Hidrojen çok güçlü bir antioksidandır, Bütün Serbest Radikaller hücrelerimizden elektron çalarlar. Genel olarak yaşlanma prosesi serbest radikallerin hücrelerimiz ve DNA’ mıza verdiği zararlardan oluşur. Serbest Radikaller, vücudumuza ve hücrelerimize saniyede 100.000 kez hücum ederek elektron çalmak isterler. Şayet vücudumuzda yeteri kadar anti-oksidan yok ise direk olarak hücrelerden alırlar. Bütün anti-oksidan lar değişik biçimde elektron verirler, örneğin vitamin C elektron verir; ancak kendisi okside olarak serbest radikal haline dönüşürve elektron çalma güdüsüne sahip olur.

 

Kendi elektronunu verdiği halde serbest radikal haline dönüşmeyen yegane antioksidan (H) olup elektron verir, oksijeni yakar ve çok güçlü bir anti-oksidant haline geçer, ve çok küçük olduğundan vücuttaki her yere gidebilir.

 

Çok fazla vitamin hapı alamıyoruz, çok su içsek herhangi bir zararı olur mu ... ?

İçebileceğiniz kadar su tüketmenizde hiçbir zararlı durum söz konusu değildir. Hidrojen tek başına asla kendisi serbest radikal haline dönüşmez, vücutta kendisini serbest radikaller ve aktif oksijene bağlayarak onların zararlı etkilerini yok eder. Ancak içemeyeceğiniz miktardaki suyu kendinizi zorlayarak içmenizin de hiçbir faydası olmadığı gibi zararları olması da söz konusu olabilir.

 

Biocera su iyileştirme sistemi ile bitkiler nasıl 2-3 kat hızlı büyüyor … ?

Su içerisinde kompleks halde bulunan mineraller far-infrared ile çözünür. Böylece vücudumuz için yararlı olan mineralleri direk etkin bir biçimde almamızı sağlar. Biocera filtreden geçen suyla beslenen bitkilerin büyüme ve gelişim hızlarının 2-3 kat artması minerallerden daha etkin yararlanmalarının bir sonucudur. Ayrıca Biocera alkali filtre insan ve bitki sağlığı için son derece faydalı olan Kalsiyum, Magneyum, Potasyum, Sodyum, Demir gibi elementleri suya takviye etmektedir. Bu mineraller iyonize halde olup direk hücreler tarafından emilebilecek şekildedir.

 

Akvaryum balıkları neden daha sağlıklı oluyor … ?

Akvaryum balıklarının da tüm canlılar gibi kütlesinin büyük bölümü sudan oluşmakta ve bildiğimiz gibi suda yaşayan canlılardır. Çözünmüş oksijeni yüksek olan alkali su balıkların bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi suda zararlı mikroorganizmaların azalacağı yararlı mikroorganizmaların çoğalacağı bir ortam hazırlamaktadır. Molekül yapısı küçülen su hücrelere çok daha hızlı temas ettiği ve bünyesindeki mineralleri etkinleştirdiği için balıklar çok daha hızlı büyümekte, daha sağlıklı ve renkleri daha canlı olmaktadır.

 

Çaydanlıkta neden kireç oluşuyor … ?

Kireç bildiğimiz gibi +2 ve -2 değerlikli katyon ve anyonların birleşmesinden oluşur. Kızıl ötesi ışın ve negatif iyonlarla su içerisinde meydana gelen manyetik alan su içerisinde yer alan iyonları ayrıştırarak birbirinden uzaklaştırmaktadır. Ancak yüksek ısı alan şarjını bozmaktadır. Çaydanlık su ısıtıcısı gibi deşarjı olmayan sürekli kaynayan kapalı devre sistemlerde su içerisindeki mineral yoğunluğuna bağlı olarak tortu oluşumu söz konusu olabilmektedir.

 

Ters Osmoz sistemlerinde kireç oluşur mu … ?

Ters osmoz sistemleri suda arıtma yapan suyu saflaştıran sistemlerdir, dolayısıyla minerali olmayan suda kireç oluşumu söz konusu değildir.

 

Vücudumuzun ihtiyacı olan mineralleri yalnız başına sudan alamayacağımız doğru mudur … ?

Kesinlikle doğrudur, her gün ihtiyacımız olan minerallerin önemli miktarını besinlerden karşılamaktayız. Ancak dikkatin bu noktaya çekilerek sudan karşılayacağımız minerallerin önemsiz gibi gösterilmesi çok yanlış bir tutumdur. Bu tür söylemleri satış politikası olarak kullanan firmalar daha da ileriye giderek ters osmoz sistemlerinden elde edilen suya doğal kaynak suyu yakıştırması yapmaktadır. Hiçbir doğal kaynak suyu saf değildir. Evrensel çözücü olan suyun yeraltından geçerken hiçbir minerali bünyesine katmadan geçebilmesi mümkün değildir. Dünyanın bir çok yerinde çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenen ve şifalı su diye adlandırdığımız sular kesinlikle o bölgelerdeki toprak yapısına bağlı olarak bünyesinde bulundurduğu çeşitli minerallerle şifalı su olma özelliğini kazanmıştır. Sudaki iyonize haldeki mineraller hücrelere direk etki edebildiği için çok önemlidir. Şifalı suların olumsuz tarafı etkisini uzun süre koruyamamasıdır birkaç saat yada gün içerisinde etkisini yitirmektedir, bu yüzden dünyanın her bölgesinde şifalı suların çıktığı kaynak noktalarında tesisleşmeye gidilmektedir. Biocera seramik küreciklerden geçen su ise etkisini doğal sulardan farklı olarak uzun süre (1 güne kadar) koruyabilmektedir.

 

Ters Osmoz sularını içmek doğru mudur … ?

Ters osmoz teknolojisi su molekülleri haricindeki diğer tüm maddeleri %90-98 oranında ayırma yeteneğine sahip membran ile donatılmıştır. Maalesef sudaki zararlı maddelerin yanında yararlı maddeler de bu teknoloji ile uzaklaştırılmaktadır. Sudaki mineraller sağlığımız için son derece önemlidir. Ters osmoz sistemlerini içtiğiniz su kaynağı çok kirli ve arıtılması gerekiyor ise tercih etmenizi öneririz. Ters osmoz sistemleri mineral bakımından yoksun PH bakımından asidik oldukları için muhakkak Biocera 4A etkili filtre ile birlikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Biocera filtre ters osmozda çıkan saf suya yakın nitelikteki suyu mineral bakımından zenginleştirir, PH'ını kuvvetli asidiktn kuvvetli alkali seviyesine dönüştürür, suyun molekül yapısını küçülterek altıgen yapar, bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidan nitelikli su oluşturur, tanklarda bekleyerek bakteri oluşturan suyu dezenfekte ederek steril, temiz, taze, canlı bir su yaratır.

 

Biocera su iyileştirme sistemi kuyu sularında kullanılabilir mi … ?

Analiz raporlarına göre projelendirilmesi tarafımızdan yapılır. Sistemimizin her ne kadar antibakteriyel ve ağır metalleri giderme gibi özellikleri olsa da su analiz sonuçlarına göre projelendirilmesi gerekmektedir. Evsel sistemlerimiz şehir şebeke sularına göre tasarlanmıştır. Kuyu sularının analiz raporlarında içilebilir su çıkması durumunda rahatlıkla kullanılabilir, içilemez durumdaki sular ters osmoz sistemlerimizle içilebilir hale dönüştürülebilmektedir, bu konuda firmamıza danışabilirsiniz.

 

Piyasada satılan alkali sular ya da damlatılarak suyun alkalinitesini yükselten konsantrasyonlar var, bunlar da aynı etkiye mi sahip… ?
Alkali çubuğun kullanım süresi ne kadardır … ?

Alkali çubuk kişisel amaçlı olarak üretilmiştir, 360 litre suyu iyileştirme kapasitesine sahiptir, bir kişinin ortalama günde 2~3 litre su tükettiği gözönüne alınarak çubuğun kullanım süresi 4~6 ay olarak hesaplanmıştır. Suyun kalitesi, kullanım miktarı kullanım süresini etkilemektedir.

 

Alkali çubuk suyun PH'ını ne kadar artırabiliyor … ?

Alkali çubuk suyun PH'ını en fazla 9,5~10 seviyelerine getirebilir. Kullandığınız suyun mineral kompozisyonu önemlidir. Alkali çubuğun şişenin içerisindeki çalkalama süresi PH seviyesinin yükselmesine etki eder.

 

Alkali çubuk su moleküllerini altıgen yapıyormu … ?

Bütün Biocera ürünleri içerisindeki özel Pi-water seramik küreciklerle su molekül yapısı altıgene dönüşmektedir. ORP değerleri de suyun özelliklerine bağlı olarak -50~-450 arasında değişmektedir.

 

Alkali çubuğun ömrünün bittiğini nasıl anlarım … ?

Alkali çubuk 360 litre suyu iyileştirme kapasitesine sahiptir. Kişisel kullanım amaçlı olduğu için ve ortalama bir kişinin günlük su ihtiyacı 2-3 litre olduğu için 4-6 ay kadar bir kullanım ömrü vardır. Bu süre suyun özelliklerine, kullanım koşullarına göre (+/-)değişkenlik gösterebilir. Alkali çubuğu şişede yarı dolu su içerisinde bırakmak seramik küreciklerin etrafında katalitik bir tabakanın oluşmasına neden olabilmektedir. Bu durumda seramik küreciklerin gözenekleri kapalı olduğundan mineral salınımı gerçekleşememektedir, dolayısıyla PH yükselmesi gözlenememektedir. Bu durum bazı müşterilerimiz tarafından alkali çubuğun ömrünün bittiği şeklinde algılanmaktadır. Böyle durumların yaşanmaması için kullanım koşullarına dikkat edilmeli, alkali çubukla birlikte temiz sular kullanılmalıdır. Bu durumla karşılaşıldığı vakit alkali çubuğun tamamı sirke dolu bir şişenin içerisine daldırılarak 10-15 dakika kadar bekletilmelidir. Bu işlem seramik küreciklerin etrafındaki katalitik tabakanın çözülmesini sağlayacaktır. Ayda bir kez bu uygulamanın yapılması seramik küreciklerin performansını düşürmeden hizmet etmesini sağlayacaktır. Alkali çubuğu su dolu bir şişenin içerisine koyup çalkaladığınız vakit çubuk üzerinden mikron mertebesindeki baloncuk çıkışını izleyebilmelisiniz, bu baloncukları göremediğiniz vakit çubuğun kullanım süresi dolmuş demektir. Yine PH test kağıtları, cep tipi pHmetreler, ORPmetreler ile suyun kalitesini ölçebilir çubuğun kullanım süresinin dolup dolmadığını anlayabilirsiniz. Yine müşterilerimizin sıklıkla yanlış yaptığı bir husus piyasadan temin ettikleri kalibrasyonsuz phmetreler ile ölçüm yapmalarıdır. PHmetrelerinizin doğru sonuç gösterdiğinden emin olmak için mutlaka cihazınızı kalibre ediniz. Ph seviyesi belirli olan çözeltilere phmetrelerinizi daldırarak doğru ölçüm yapıp yapmadığını anlayabilirsiniz. En basit olarak pH kağıtları kullanarak suyunuzun Ph değerini net olarak görebilirsiniz.

 

Su arıtma sistemim var yinede Biocera su iyileştirme sistemi almalı mıyım … ?

Arıtma sistemleri sudaki yabancı maddeleri uzaklaştırmak için kullanılır. Ancak su analizine göre doğru arıtma sistemlerini seçmek uzmanlık işidir, arıtma yaparken sudaki zararlı maddelerin yanında yararlı maddelerin de uzaklaştırılması çok rastlanan bir durumdur. Biocera su iyileştirme sistemi tüm arıtma sistemlerinden farklıdır. Sudaki maddeleri arıtmadan suyun kendi kendini temizleme özelliğini ortaya çıkararak suda iyileştirme sağlar. Çözünmüş oksijeni artırmak, negatif ORP’yi artırmak, su moleküllerini küçültmek, suya antibakteriyel, antioksidan gibi özellikler kazandırmak hiçbir arıtma sisteminde mevcut değildir. Dolayısıyla musluk suyunuzu şifalı su haline dönüştürmek istediğiniz zaman arıtma sisteminiz olsa dahi biocera su iyileştirme sistemine ihtiyacınız vardır. Mevcut arıtma sistemleriniz için Biocera Antioksidan Alkali filtreyi satın alarak alkali suyun faydalı özelliklerinden istifade edebilirsiniz.

 

Antioksidan sürahinin işlevi nedir … ?

Antioksidan sürahi polipropilen sediment filtre, aktif karbon, antibakteriyel, negatif elektron yayan seramik, kızılötesi ışın (far infrared) yayan seramik, Pi-water, kalsiyum alkali seramiklerden oluşmaktadır. Yoğun miktardaki uzak dalga boylu kızılötesi ışınlar ve negatif elektronlar su moleküllerini iyonlarına ayrıştırırlar. Düzensiz yapıdaki su molekülleri küçülerek altıgen(hegzagonal) bir yapıya dönüşürler. Su moleküllerinin bu yapısı hücre alışverişlerinin 3 kat daha hızlı ve verimli olmasına neden olur. Yoğun miktardaki negatif elekton ve yüksek negatif ORP değeri suya hastalıklardan koruyucu ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici antioksidan özellik katar. Çözünmüş oksijeni yüksek su lezzetli ve bakteriyel kirliliklere karşı korumalı bir özellik kazanır. Antioksidan suyun şeker hastalığı (diyabet), astım, hipertansiyon, kanser, kabızlık, alerji gibi rahatsızlıklara karşı koruyucu etkisinin olduğu bilinmektedir.

 

Antioksidan sürahiyi musluk suyu ile kullanabilirmiyim … ?

Antioksidan sürahi içerisindeki sediment filtre ve aktif karbon filtre şehir şebekesindeki tortu, pislik, klor, organik bileşikler bazı ağır metalleri tutma kapasitesine sahiptir. Musluk suyunuzu sürahiye doldurup içebilirsiniz ve ya piyasada satılan farklı mineral kompozisyonlarındaki suları alkali ionize hale dönüştürüp her çeşit suyun kendi şifa verici özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

 

Antioksidan sürahi ile PH değişebiliyormu … ?

PH seviyesinin değişmesi sürahi içerisine konulan suyun mineral kompozisyonu ile direk ilgilidir. Ortalama olarak PH seviyesi 8.00~9.50 civarı arasında değişmektedir. Ters osmoz arıtma suları(PH:4.50~6.50) sürahiye konduğunda 7.00~9.00, yüksek alkali sular konduğunda 10.00~10.50 gibi değerler okunabilmektedir.

 

Antioksidan sürahi ile istediğim PH seviyelerindeki suyu elde edebiliyormuyum … ?

Antioksidan sürahinin PH dengelemesi tamamen doğal bir prosestir. Dolayısıyla istenilen PH seviyelerindeki suyu antioksidan sürahi ile elde etmek mümkün değildir. Bunun için yapaybir proses olan elekroliz cihazları kullanılabilir. Onlarda da PH seviyeleri 4.00, 5.00, 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 gibi kademeli olarak ayarlanabilmektedir. PH seviyesinin bir miktar yüksek oluşu beslenme tarzımızın asidik olmasından vücuttaki denge açısından da faydalıdır. Antioksidan sürahi ile birlikte nestle su, saka su gibi yüksek PH değerli suların kullanılmasını tavsiye ederiz.

 

Antioksidan sürahinin filtre ömrü ne kadardır … ?

Antioksidan sürahi çerisindeki seramik kürecikler ortalama 150 litre suyu iyileştirme kapasitesine sahiptir. Bu kapasite içerisine konulan suyun karakteristik özellikleri ile birlikte fazlalaşabilir. Ortalama bir kullanım için içme amaçlı olarak 2~3 ayda bir filrelerin değişmesini tavsiye ediyoruz. Bu süre sizin tükettiğiniz su miktarına göre farklılık gösterebilir.

 

Antioksidan sürahi bakım gerektirirmi … ?

Antioksidan sürahiyi içerisinde su ile direk güneş ışığına maruz bırakmamak gerekir. Antioksidan sürahinin içerisinde suyun 15 dakika kalması optimum değerlere ulaşım için yeterlidir. Sürahi tekrar tekrar doldurarak kullanabilir. Buzdolabında saklanmasında herhangibir sakınca yoktur alkali iyonize etkisini yitirmez. Filtrenin ömrü bittiği zaman atılıp yenisi ile değiştirilmelidir. Sürahi temizliğinde sirkeli su kullanabilirsiniz, kimyasal kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 

Çamaşır yıkama topunun işlevi nedir … ?

Biocera çamaşır yıkama topu suyu aktive ederek suyun kendi temizleme özelliğini harekete geçirir. Biocera çamaşır yıkama topunun içersindeki seramik kürecikler sürtünme ve çarpışmanın etkisiyle çok kuvvetli kızıl ötesi ışın yayarak suyu iyonlarına ayrıştırarak aktivasyonu sağlar. Biocera çamaşır yıkama topu su moleküllerinin küçülmesini sağlayarak suyun çözücülük, geçirgenlik gibi özelliklerini artırır. Antibakteriyel etkisi ile bakteri, mantar, spor gibi canlıları yok eder kötü kokuları ve lekeleri ortadan kaldırır, kloru yok ederek çamaşırlarınızın yıpranmasını önler ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

 

Çamaşır yıkama topu nasıl kullanılır … ?

1 adet Biocera Çamaşır yıkama topu 5kg kuru çamaşır yıkama kapasitesine sahiptir. Biocera çamaşır yıkama topu çamaşır makinesinin haznesine an altta kalacak şekilde yerleştirilir. Çok kirli çamaşırlarda ön yıkama ile birlikte 1/4 deterjan ve leke giderici kullanılabilir. Makinenizi direk çalıştırabilirsiniz ancak makinenin su alması sağlandıktan sonra 30 dakika kadar kapatılıp bekleme yapıldığında daha etkili bir yıkama sağlanabilmektedir. Bu süre daha da uzadığında daha da faydalı olabilmektedir. Arzu edildiği takdirde gerek olmamasına rağmen koku vermesi bakımından tercihen yumuşatıcı kullanılabilir. Kireç önleyici ve diğer kimyasalların kullanımına lüzum yoktur. Korede yaşanan deneyimler kimyasalsız yıkama içi insanların önyargıya sahip olduğunu göstermiştir. Bu sebepten çamaşır topunu ilk kullanımlarınızda %50 kimyasal ilavesi ile yapmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra günden güne kullandığınız kimyasal ilavesini azaltarak kimyasalsız yıkamaya doğru rahatlıkla bir geçiş yapabilirsiniz. Biocera çamaşır yıkama topunu ayda bir kez 1-2 saat kadar güneş ışığında bekleterek şarj ediniz.

 

Çamaşır yıkama topunun ömrü ne kadardır … ?

Biocera çamaşır yıkama topunun 1000 yıkama ya da 3 yıl ömrü vardır.

 

Antioksidan Duş Filtresinin işlevi nedir … ?

Antioksidan duş filtresi sudaki tortu, kir, pislik, klor, organik bileşikler ve bazı ağır metalleri tutar. Suyun yüzeysel gerilimini kırarak suyu yumuşatır. Atopik egzama türü rahatsızlıkları olanlar için tedavi edici özelliğe sahiptir. Antibakteriyel etkisi ile banyolarda sık görülebilen echericia koli ve lejyoner bakterilerinin üremelerine izin vermez.Uzak dalga boylu ışnımlar vücut ısısını artırarak termo-terapi özellik gösterir. Termo-terapi etkisi cildi pürüzsüzleştirir, hijyen sağlar ve vücudu canlandırır. Yapışkan ve yağlı artıkların akıp gitmesini sağladığından, banyo küvetiniz her zaman parıldar; küveti temizleyemeye ve steril etmeye gerek dahi kalmaz.

 

Antioksidan duş filtresinin ömrü ne kadardır … ?

Antioksidan duş filtresi 10 ton suyu iyileştirme kapasitesine sahiptir. Ortalama bir kişi için 4~6 aylık kullanım süresine sahiptir. Kullandığınız suyun miktarına ve banyo yapma sıklığınıza göre duş filtrenin kullanım süresini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Şebeke suyunuz çok tortulu ise sediment filtre erken tıkanabilir böyle bir durumda su tesistatınız girişine büyük bir sediment filtre takmanızı tavsiye ederiz. Musluklarınızı, şofben, kombi, çamaşır, buşaşık makinelerinizi tortudan bozulmalara karşı korumuş olur duş filtrenizin ömrünü de artırmış olursunuz.

 

Antioksidan duş filtresi kireci sudan alırmı … ?

Kireç oluşturan maddeler genelde suda bulunan +2 değerlikli maddelerdir. Bu maddeleri sudan arıtmak için reçineli iyon değişimi sistemleri ile filtrasyon proseslerinden ters osmoz gibi sistemler kullanılmaktadır. Ancak şuan için banyolarda kompakt bir filtre ile bu teknolojileri kullanmak mümkün değildir. Antioksidan duş filtresi yoğun miktardaki negatif elektron ve uzakdalga boylu ışınımlarla kireç oluşturan elementleri sudan almadan suyun yüzeysel gerilimini kırarak suyu yumuşatır. Bu teknolojinin avantajı kompakt bir yapıya sahip olabilmesi ve su içerisindeki kireç yoğunluğu her ne olursa olsun uygulanabilmesidir. Kireç oluşturan kalsiyum magnezyum gibi elementler sudan alınmadan suda oluşan manyetik alandan etkilenerek kristalize olurlar ve karbonat iyonlarıyla birleşemeden su ile birlikte uzaklaşırlar, kireç oluşumu bu şekilde engellenmiş olur.

 

Antioksidan duş filtresini yüksek sıcaklıklarda da kullanabilirmiyim … ?

Dilediğiniz scaklıkta kullanabilirsiniz. Diğer duş filtrelerindeki aktif karbon zerrecikleri sıcaklıktan etkilenirken Biocera antioksidan duş filtresindeki klor giderici seramikler yüksek sıcaklıklarda dahi tam kapasite çalışabilmektedir.

Biocera Alkali filtrenin ömrü ne kadar … ?

Biocera Alkali filtre 3000 litre suyu iyileştirme kapasitesine sahiptir, tavsiye edilen kullanım süresi 6 aydır.

 

Biocera Alkali filtre neden pahalı, piyasadaki uygun fiyatlı ürünlerden ne farkı var … ?

Biocera alkali filtre 4A etkisine sahiptir. Asidik olan ters osmoz sularını alkali yapmasının yanında, su molekül yapısını küçülterek altıgen yapar, yoğun miktardaki negatifelektronlar ve uzak dalgo boylu kızıl ötesi ışınımlar suyn negatif oksidasn indirgeme potansiyelini (ORP) artırarak suya antioksidan özellik kazandırır. Alkali filtreden geçen su uzun süre tazeliğini korur ve mikrop barındırmaz. Piyasadaki diğer filtreler sadece alkali özelliğini artırmakla birlikte bir çok filtre çok az bir miktarda artış sağlayabilmekte ve halen asidik tarafta kalmaktadır. Biocera alkali filtre suyunuzu gerçekten alkali yapar. Biocera alkali filtrenin NSF, FDA, WQ gibi ulusularası saygın kuruluşlardan sertifikası varken diğer filtrelerin çoğunluğunda bu sertifikalar mevcut değildir.

 

Biocera Alkali filtreyi kendi cihazımda kullanabilirmiyim … ?

Biocera alkali filtre 1/4" hortum bağlantısı bulunan tüm reverse osmosis (ters osmoz) cihazlarla uyumludur, piyasadaki cihazların %98'i 1/4" hortum bağlantısına sahiptir, cihazınızı satın aldığınız firmaya danışıp öğrenebilirsiniz. Son aşamada kullanılan bir filtre olduğundan cihazınızın garantisini bozmaz. Kapalı cihazlarda içerde koyacak yer yoksa dışarıya bağlantısı da yapılabilir.

 

Biocera Alkali filtreyi nasıl bağlayacağım … ?

Cihazınızın memban filtre çıkışından tanka giden bir borusu vardır bu boruyu kesin ve araya Biocera alkali filtreyi yerleştirin hepsi bu kadar. Biocera alkali filtre hem tankı doldururken hem de boşaltırken yüksek seviyeli alkali antioksidan suyunuzu sağlayacaktır.

 

OST tezgahaltı ürün iki tip hangisini terci etmeliyim … ?

Bu tamamen sizin şebeke suyunuza bağlı, şebeke suyunuz çok kirli ise OST-RO cihazınızı tercih etmelisiniz. OST-RO klasik ters osmoz su arıtma cihazlarından farklı olarak suyu alkali iyonize, antioksidan altıgen yapıya dönüştürmektedir. Kompakt yapısıyla tezgahaltında fazla yer kaplamaz.

 

Cihazların montajını nasıl yapacağım … ?

Biocera BCW-1000 setüstü cihazımın montajı oldukça basittir, kullanma kılavuzunu takip ederek cihazı kendiniz rahatlıkla kurabilirsiniz. Arzu ederseniz sistemi tezgahaltına da kurabilirsiniz. OST tezgahaltı cihazlar için mutfak tezgahında 13 mm'lik bir delik açmak gerekmektedir. Herhangibir su tesisatçısı çağırarak cihazın montajını yaptırabilirsiniz. Cihazlarımız kurulu bir şekilde gelmektedir, gerekli bağlantılar yapılarak çalıştırılması oldukça kolaydır. Detaylı kullanım kılavuzunda her bilgiye rastlayabilirsiniz, takıldığınız bir noktada teleon yada eposta vasıtasıyla bilgi alabilirsiniz.

 

Optimum Alışveriş Tüm hakları saklıdır.

Powered By MarkaClick Digital

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır